seznam-kryptomen.cz  >  Kryptoměny  >  R  >  Ripple(XRP)

Ripple(XRP)


Co je Ripple?

Ripple je název jak digitální měny (XRP), tak i otevřené platební sítě, do které je měna převedena. Jedná se o distribuovaný otevřený zdrojový systém, který je stále v beta verzi. Cílem systému, je umožnit lidem, aby se zbavili kreditních karet, PayPalu, drahých a dlouho trvajících zahraničních plateb a dalších funkčností a institucí, které omezují přístup s poplatky, poplatky za směny a dlouhé zpracování.Co dělá Ripple?

Podle společnosti OpenCoin, která stojí za Ripple, měna řeší potřebu udržet volné peníze. Firemní blogový příspěvek nazvaný "Ripple a účel peněz" dává stručnou historii peněz a jeho přenositelnosti a poukazuje na frustraci, že banky a další instituce brání převodu finančních prostředků transakčním poplatkem a zpožděním zpracování. Cílem společnosti Ripple je stavět na decentralizovaném přístupu založeném na digitální měně, který je nastaven pomocí Bitcoinu, a dělat "za peníze co internet dělal pro všechny ostatní formy informací".


Jak by Ripple fungoval jako internet?

Šéf kryptograf Ripple, David Schwartz, to vysvětluje takto:
"Platební systémy dnes představují e-mailovou síť na počátku 80. let Každý poskytovatel vytvořil svůj vlastní systém pro své zákazníky a pokud lidé používali různé systémy, nemohli snadno vzájemně komunikovat." Ripple je navržen tak, aby spojoval různé platební systémy dohromady. Schwartz také očekává možnost vidět, že "velké společnosti ztratí kontrolu nad tokem peněz ostatních lidí, stejně jako ztrácejí kontrolu nad tokem informací".


Kdo je za Ripple?

Společnost založila protokol Ripple, OpenCoin, spoluzaložen generálním ředitelem Chrisem Larsenem a CTO Jedem McCalebem. McCaleb je dobře známý v oblasti kryptoměn, pocházející z Mt. Gox, který v současné době zpracovává většinu světových obchodů. Larsen předtím spoluzaložil a vedl online finanční společnost E-LOAN. Jiní vývojáři týmu Ripple mají také bitcoinové pozadí. OpenCoin nedávno získal část financování od Andreessena Horowitze, FF Angel IV, Lightspeed Venture Partners, Vast Ventures a Bitcoin Opportunity Fund. (Poznámka: OpenCoin nesmí být zaměňován s OpenCoin.org, který vyvíjí open-source verzi elektronického hotovostního systému vyvinutého Davidem Chaumem.)


Je Ripple jako Bitcoin?

V mnoha ohledech ano. Stejně jako Bitcoin, jednotka Ripple XRP je digitální forma měny založená na matematických vzorcích a má omezený počet jednotek, které lze nakonec vydělat. Obě formy měny mohou být přenášeny z účtu na účet (peer-to-peer nebo P2P), aniž by byla nutná třetí strana. A oba poskytují digitální zabezpečení, které chrání před možnými padělanými mincemi.


Znamená to, že Ripple je soupeř Bitcoinu?

Je to spíše doplněk k Bitcoinu, než konkurenci. Ve skutečnosti má Ripple stránku "Ripple for bitcoiners". Síť Ripple je navržena tak, aby umožňovala bezproblémový přenos jakékoliv formy měny, ať už dolaru, eur, libry, jenu nebo Bitcoinů.


Jak by Ripple prospěla uživatelům Bitcoinu?

Kromě toho, že společnost Bitcoin poskytla více způsobů, jak se spojit s těmi, kteří používají jiné formy měny, společnost Ripple slibuje rychlé transakce a zvýšenou stabilitu. Jako distribuovaná síť není Ripple závislá na jediné společnosti, která spravuje a zabezpečuje databázi transakcí. V důsledku toho se na potvrzení bloků nečeká a potvrzení transakcí může rychle projít sítí. Další výhodou používání peer-to-peer je absence "centrálního místa nebo bodu selhání v systému"


Kolik Ripple(XRP)bude existovat?

Společnost plánuje nakonec vytvořit 100 miliard Ripple(XRP). Cca. 40% z nich je puštěno do oběhu, zatímco společnost zadržet cca. 60%.


Proč je Ripple(XRP) popsán jako "volnější" spíše než volný?

Ripple nevybírá poplatky za transakce způsobem, jakým PayPal, banky a kreditní karty dělají. Nicméně, to stojí "malou část Ripple(XRP) (ekvivalent k ~ 1 / 1000 centu)" z každé transakce. Tento poplatek má za cíl zabránit tomu, aby systém byl zaplaven každým jedincem, který by se mohl pokusit provést miliony transakcí najednou.


Kolik stojí Ripple(XRP)?

Podle Bitcoinových diagramů se vlny obchodovaly kolem 115 USD za 1 USD 17. května 2013. (Začátkem dubna byla cena kolem 1 000 za 1 dolar, takže měna ocenila.). Aktuální kurz Ripple(XRP) naleznete


Je možné Ripple(XRP) těžit?

Ne, Ripple(XRP) se netěží, je možné jej pouze nakoupit na

Copyright © Seznam-kryptomen.cz 2018, všechna práva vyhrazena Tvorba www stránek maArt design