seznam-kryptomen.cz  >  Kryptoměny  >  M  >  Monero(XMR)

Monero(XMR)

Monero XMR

Monero je decentralizovaný blockchain, který umožňuje úplnou anonymitu transakcí svých uživatelů při používání sítě. Kryptoměna je označena symbolem XMR s celkovou zásobou 18,4 milionů mincí. XMR vznikla 18.dubna 2014, původně nazvývána "BitMonero", z hard fork další mince s názvem Bytecoin, která byla sužována hacky a zranitelností. Během týdne byl název změněn na Monero. Monero používá k zabezpečení sítě algoritmus CryptoNight a nabízí soukromí svým uživatelům. To se liší od Bitcoinu, který využívá SHA-256.

Vývoj

Monero se může pochlubit specializovanou komunitou vývojářů, kteří i nadále poměrně pravidelně inovují a prosazují nové změny technologie Monero. Není propagováná žádnou jednotnou organiziací, nýbrž je to úsilí komunity z celého světa.
Mezi nejznámější jména patří Riccardo Spagni, který se v roce 2014 připojil k vývoji Monero a stál za většinou aktualizací. První transakcí Monero byla koupě malby, která byla v hodnotě 2500 XMR - zhruba 1500-3000 dolarů. V roce 2017 Monero rozšířilo své funkce ochrany soukromí, když byl do něj zaveden algoritmus Gregoryho Maxwella - Confidential Transactions. Nyní může být skrytá i hodnota transakce (nejen podrobnosti odesílatele a příjemce).

Technologie

Monero běží na algoritmu CryptoNight, který je odlišný od SHA-256 algoritmu Bitcoinu. Tento algoritmus vyplynul z protokolu CryptoNote, který umožňuje, aby transakce na blockchain byly vzájemně "smíšené", takže je obtížné sledovat odkud skutečně pocházejí.
Vzhledem k tomu, že se v síti Monero uskutečňuje více transakcí, které se mísí dohromady (proces nazývaný "ring mixing"), je poměrně obtížné sledovat zdroj a původ prostředků.
Tento algoritmus není také kompatibilní s ASIC (Application Specific Integrated Circuit). Což umožňuje větší decentralizaci, jelikož lidé s výkonnými stroji tak nemohou získat větší kontrolu nad sítí. Těžbu lze provádět výhradně prostřednictvím Central Processing Units (CPUs) nebo Graphical Processing Units (GPUs).

Funkce

Soukromí: umožňuje skutečně anonymní transakce, které nelze vysledovat. Nikdo jiný také nevidí vaši peněženku - což je velmi dobrá funkce pro mnoho uživatelů kryptoměn.
Funkčnost: Monero je na rozdíl od mnoha dalších kryptoměn skutečně zaměnitelný. Zaměnitelnost se týká charakteristicky stejných měnových jednotek, které mají být oceňovány stejně bez ohledu na jejich zdroj, použití nebo jakýkoli jiný účinek. Tato funkce není u mnoha kryptoměn, protože blockchains jsou veřejné a mince mohou být na černé listině na základě jejich zdroje. Např. pokud obdržíte Bitcoins, které byly ukrdeny z hacků, výměny, mohou je příjemci odmítnout. Díky tomu, že je Monero skutečně nezjistitelný, každá jednotka Monero má stejnou hodnotu.
Decentralizace: Mnoha kryptoměn je decentralizovaná, ale v omezeném rozsahu. S ASIC se těží hodně mincí každý den a nabídka těchto kryptoměn je nepřiměřeně řízena několika lidmi. Monero je možné těžit pouze pomocí CPUs a GPUs, je to tedy více decentralizovaná kryptoměna.

CoinSwitch

Zatímco burzy poskytnou platformu k nákupu nebo prodeji XMR, CoinSwitch je tu, aby pomohl se správným rozhodnutím, tím, že zajistí ceny pro XMR na více kryptoburzách. Podporuje více než 140 mincí a 45 000 párů kryptoměn. Můžete si vybrat libovolný pár s tokenem a porovnat ceny na burzách. Tímto způsobem si můžete vybrat nejepší řešení. S CoinSwitch se všechny transakce dělají ze soukromých peněženek.

Ukládání

Monero má dobře podporovanou vývojářskou komunitu s Monero Original wallet dostupnou na několika platformách, včetně: Windows, MacOS, Linux, Android, Hardware - Ledger a

Trezor

Čím je Monero odlišný od ostatních kryptoměn?
Monero má několik vyjímečných funkcí, díky kterým je jedinečný. Je úplně anonymní a soukromý, na rozdíl od svých protějšků Bitcoinu a Ethereum, které odhalují své blockchains pro každého. Je zastupitelný - každá idelání kryptoměna by měla být, ale bohužel není. Monero je také decentralizovanější, jelikož jeho algoritmus CryptoNight pomáhá udržovat ASIC mimo těžbu. To z něj dělá spravedlivější technologii, která je odolnější vůči těžařům s výkonnými stroji. Rychlejší: každé 2 minuty je přidán blok do Monero blockchain, ve srovnání s Bitcoin, který trvá 5-10 minut.

Monero získala široké uznání v privacy-centric odvětvích, což zahrnuje také kontroverzní platformy, jako jsou webové stránky na darknet. To vyvolává obavy ohledně přijatelnosti Monero v dlouhodobém výhledu a zda bude čelit regulačním překážkám. Ale na druhou stranu je to také známka jeho zdatnosti jako mince zaměřené na ochranu soukromí.

Copyright © Seznam-kryptomen.cz 2018, všechna práva vyhrazena Tvorba www stránek maArt design