seznam-kryptomen.cz  >  Kryptoměny  >  L  >  Lumen Stellar(XLM)

Lumen Stellar(XLM)


Stellar/Lumens/XLM


Zkratka pro Stellar Lumens , XLM, je jednoduše kód ISO (stejně jako USD), který reprezentuje měnu nebo „nativní“ aktivum pro otevřenou distribuovanou platební síť, známou jako Stellar.
Tímto způsobem se XLM podobá BTC (Bitcoin) - digitálnímu tokenu pro výměnu, který pracuje pomocí blockchain. Na rozdíl od BTC, dostaly Lumens (XLM) jedinečný název, který je odlišuje od sítě, kterou provozují, a od organizace, která je vytvořila.
Vyvíjí ji Stellar Development Foundation, jejíž tým zahrnuje jména, jako jsou Kamal Ravikant a Matt Mullenweg.

Historie XLM


Společnost byla založena na počátku roku 2014 Joyce Kim a Jed Mccaleb - kteří se podíleli i na vytvoření další virtuální měny - Ripple. Po provedení několika změn v důležitém konsenzuálním kódu se síť rozvětvuje a vytváří "Stellar-core". Bylo to v době kdy Joyce Kim prohlašovala, že došlo k chybě v původním protokolu Ripple (toto prohlášení bylo napadnuto v příspěvku blogu RTP Labs CTO, Stefan Thomas). V tomto důsledku byla založena Stellar Development Foundation (SDF) a byla vydána aktualizovaná verze protokolu představující nový konsensuální algoritmus.
Cílem této nové platformy je (mimo jiné) "propojit lidi, platební systémy a banky"
Podrobná zpráva a nový kód pro tento upgrade byl vydán v dubnu 2015 a síť byla spuštěna v listopadu téhož roku. Původní majetek v síti Stellar byl označen jako "stellars" (zahájení bylo v roce 2014 se 100 miliardami jednotek). Název byl změněn na Lumens (XLM) po upgradu v roce 2015.


Co odlišuje XLM?


Lumen existuje k propojení fiat měn (měna s nuceným oběhem) a umožňuje téměř okamžitou výměnu bez přímého kontaktu kupujícího a prodávajícího .
Ale proč Lumen existuje a dělá ho jedinečným, k tomu musí člověk přijmout holistický pohled. Stellar systém má built-in měnu ze dvou důvodů.

1) Lumens hrají anti-spam roli. Každá transakce je spojená s nepatrným poplatkem (0.00001 XLM). Tento poplatek funguje jako preventivní opatření proti nepřátelským uživatelům zaplavujícím síť (útok DoS). Lumens slouží jako bezpečnostní token, který eliminuje tento rozsáhlý transakční útok.

2) Lumens umožňují transakce s více měnami. Pracují jako prostředek pro transakce mezi měnami, které nemají stávající trh nebo mají obtížný přístup. To je možné pouze tehdy, pokud existuje likvidní trh mezi XLM a každou zapojenou měnou.
Na rozdíl od svých krypto bratrů a sester se XLM rozdává sporadicky zdarma. Proč to tak je?

Stellar to připisuje jejich poslání:
Dosáhnout inkluzivnější digitální ekonomiky. Stellar.org pracuje na tom, aby propojil lidi s nízko nákladovými finančními službami. Rozdávání Lumens zdarma je pozvánkou pro komunity, aby vytvářely služby, které jsou potřeba.

Rozdávání Lumens je pro své podporovatele snadný způsob jak rozšířit dosah sítě. Jinými slovy, pokud existuje více lidí s XLM, kteří je aktivně využívají, užitečnost systému jako celku se výrazně zvýší. To však vyvolává mnoho dalších otázek. Komu je XLM určen? Proč by si ho někdo kupoval, kdyby byl rozdáván zdarma? Podle SDF bude 95% tokenů v síti vyplaceno přičemž 5% bude zachováno pro provozní náklady.

Rozdělení vypadá takto:
50% pro jednotlivce, kteří chtějí Lumens
25% pro neziskové organizace, podnikové granty a vládní instituce
20% pro držitele bitcoinů

Pokud jde o druhou otázku, lidé stále mohou chtít XLM koupit, pokud nejsou k dispozici žádné "rozdělení" a chtějí se zúčastnit nebo chtějí zakoupit podporu Stellarovy vize jako členové komunity. SDF odhaduje, že všechny Lumens budou distribuovány během 10 let, kdy se budou muset nakoupit na burze. S altruistickým mandátem a jedinečným záměrem Stellar platformy je XLM měnou s mírně odlišnou genezí než mnoho dalších kryptoměn.

Stellar tým


XLM je podporována silným týmem vývojářů, podnikatelů a rizikových kapitálů.
Jed McCaleb je spoluzakladatel SDF, jehož minulost zahrnuje založení eDonkey2000 (jedna z největších sítí pro sdílení souborů v jeho době), která je původcem Mt. Gox (první výměna BTC) a založení Ripple. Joyce Kim je spoluzakladatelka SDF, dříve VC ve společnosti Freestyle Capital a seriálová podnikatelka. Kim absolvovala Cornell University ve věku 19 let, poté šla na univerzitu v Harvardu a Columbia Law School. Je také členem ředitele v MIT Media Lab. Na seznamu členů rady a poradců, najdete velká jména ze společností WordPress, Y-kombinátor, Microsoft, Apache, Stripe, Google a mnoho dalších. Je to obecně pozitivní ukazatel, když se tak velká jména přidala k tomuto projektu.

Výzvy a kritiky


Každá nová měna (a její síťová technologie) není bez problémů a má potenciál k selhání. XLM se nijak neliší. Jeden problém, který byl poznamenán je, že technologie od McCaleb a věc, kterou používá Ripple dnes, jsou velmi odlišné. To klade velký tlak na jeho vize. Ripple je provozován týmem více než 200 lidí a získal téměř 100 milionů dolarů. Stellar naopak řídí hrstka lidí s výrazně nižšími finančními prostředky. Argumentem je, že pravděpodobnost chyby nebo neúspěchu je vyšší s malým počtem lidí. Byly zde také nějaké otázky o transparentnosti (nebo jejím nedostatku) Stellars, co se týče platů, Stellar dává svým zaměstnancům granty nebo dárky v podobě airdrops. Zda jsou tyto problémy pouhou kritikou nebo jen rostoucími problémy mládé technologie – teprve uvidíme.Jak ukládat XLM


Co se týče ukládání, existuje nejméně deset peněženek z kterých si můžete vybrat, když si pořídíte své Lumens.

Několik příkladů peněženek:

  • Lobster je peněženka pro síť Stellar. Je k dispozici jako webová aplikace a i jako aplikace pro Android a iOS.
  • Stellar Desktop Client je otevřená peněženka pro desktop. Umožňuje šifrovat váš tajný klíč a udržet ho na místním počítači.
  • Papája je uživatelsky přívětivá peněženka pro ukládání Lumens a dalších aktiv. Pro její použití nejsou vyžadovány žádné technické znalosti, nejsou zde žádné klíče ani důvěryhodnosti.
  • Skvělá věc, kterou nabízí použití peněženky, je to, že nevyžaduje žádné osobní identifikační údaje, jako je jméno, adresa nebo SSN. Je to velký důvod pro přijetí této kryptoměny.


Poslední myšlenky


Lumens/XLM je dalším přínosem v rychle se rozšiřující oblasti kryptoměn. Zdá se, že může být použit jako řešení digitální měny pro rozvojový svět, ale je v posledních letech (poněkud) pod dohledem. Od listopadu 2017 společnost Deloitte, Stripe a především společnost IBM vytvořila partnerství se Stellar. Což je velký krok správným směrem. Projděte fóra zabývající se kryptoměnou a uslyšíte lidi, kteří sledují jeho uživatelskou přívětivost, rychlost (chybějící zahlcení blockchain jako doposud) a jeho levné řešení pro remitenci. Zůstanou však otazníky, a stejně jako téměř u všech nových měn/platforem, pravda bude vidět pouze tehdy, když se její objem zvýší.

Copyright © Seznam-kryptomen.cz 2018, všechna práva vyhrazena Tvorba www stránek maArt design