seznam-kryptomen.cz  >  Kryptoměny  >  L  >  Litecoin(LTC)

Litecoin(LTC)


Je často označován jako malý bratr Bitcoinu. Litecon je “peer-to-peer” kryptoměna, která získala poměrně rozšířené přijetí od svého založení v roce 2011. Je to forma digitálních peněz, která využívá blockchain pro snadnou údržbu všech transakcí. Litecon je použita k přímému převodu finančních prostředků mezi jednotlivci nebo podniky bez nutnosti zprostředkovatele, jako je banka nebo služby zpracovávající platby.


Historie


Litecoin byl vytvořen bývalým zaměstnancem googlu, Charliem Lee. Vydal původní verzi Litecoin přes GitHub 7.října 2011. Lee pracoval na úpravě kódu Bitcoin Core, aby byl více univerzální a více prodejní, tím, že zkracuje čas generace bloku a zvyšuje celkový počet dostupných mincí. Poté vytvořil fork s novým kódem a spustil ho pod novým názvem - Litecoin. Síť Litecoin byla uvedena do provzu 13. října 2011, kdy byl ve stejný den vytěžen genesis blok.


Čím je Litecon odlišný?

  • rychlost
  • počet mincí
  • Market Cap - tržní kapitál


Rychlost


Litetcoin je založen na stejném open-source kódu za bitcoinem, s některými pozoruhodnými rozdíly. Jedním z hlavních rozdílů mezi těmito dvěma měnami spočívá v jeho transakční rychlosti.
Vzhledem k tomu, že generuje bloky zhruba čtyřikrát rychleji než bitcoin, může Litecoin potvrdit legitimitu transakcí mnohem rychleji a zpracovat mnohem vyšší počet během stejného časového rámce.

Počet mincí


Jedním z důvodů, proč mají některé kryptoměny vlastní hodnotu, je jejich omezená nabídka. Jakmile vznikne určitý počet bitcoinů (BTC) nebo Litecoinů (LTC), tak je to všechno. V tomto okamžiku už nemusí být žádné další mince.
Zatímco bitcoin má limit 21 milionů mincí, Litecoin bude mít maximálně 84 milionů.

Market Cap


Ačkoli jeho MarketCap se snižuje ve srovnání s bitcoinem, Litecoin se stále řadí mezi top kryptoměn.
Tato hodnocení se liší podle ceny a počtu mincí v oběhu.


Těžba


Dalším výrazným rozdílem mezi bitcoinem a Litecoinem je algoritmus hashování, který používají k vyřešení bloku, stejně jako kolik mincí se distribuuje při každém nalezení řešení. Pokud je transakce provedena, je pak seskupena s jinými, které byly předloženy v poslední době v rámci kryptograficky chráněných bloků.

Litecoin a Bitcoin využívají kontrastní algoritmy při hashování. Zatímco bitcoin používá SHA-256 (zkratka pro Secure Hash Algorithm 2), který je považován za relativně složitější, Litecoin používá algoritmus náročný na paměť nazývaný scrypt.

Různé proof-of-work algoritmy znamenají odlišný hardware, kde si musíte být jisti, že vaše těžební zařízení splňuje správné specifikace pro produkci Litecoin.


Kde nakoupit Litecoin


Litecoin peněženky


Stejně jako bitcoin a mnoho dalších kryptoměn je Litecoin typicky uložen v digitální peněžence. Existují různé druhy peněženek, včetně těch, které jsou založeny na softwaru a jsou umístěny na vašem počítači nebo mobilním zařízení, i jako fyzické hardwarové peněženky. Další bezpečnou, ale přesto už zastaralou a složitou metodou pro ukládání Litecoin je vytvoření papírové peněženky, která zahrnuje generování a tisk soukromého klíče v počítači.
Každá peněženka má soukromé klíče, které jsou potřebné k přijímání a odeslání mincí na vaši adresu. Jelikož jsou tyto klíče uloženy offline v hardwarové peněžence, jsou samy o sobě bezpečnější než peněženky připojeny k internetu.
Tyto peněženky existují ve formě stolního nebo mobilního softwaru a jsou k dispozici téměř pro všechny populární operační systému a zařízení. Kromě aplikací třetích stran, jako je Electrum, mají uživatelé notebooků a stolních počítačů, možnost nainstalovat Litecoin Core, což je plnohodnotný klient, který byl vytvořena a aktualizován týmem Litecoin Development. Lite Core stáhne celý blockchain přímo z peer-to-peer sítě, a tím se vyhýbá případnému zapojení prostředníka do procesu.


Stejně jako u jiných kryptoměn jsou všechny transakce v rámci svého blockchain veřejné a vyhledatelné. Nejjednodušší způsob jak nahlížet do těchto záznamů nebo vyhledávání jednotlivých bloků, je přes Litecoin block explorer.

Copyright © Seznam-kryptomen.cz 2018, všechna práva vyhrazena Tvorba www stránek maArt design