seznam-kryptomen.cz  >  Kryptoměny  >  E  >  Ethereum(ETH)

Ethereum(ETH)


Co je Ethereum?

Většina lidí, kteří slyšeli o společnosti Ethereum poprvé, si myslí, že je to typ mince nebo kryptoměna. Ale je to mnohem víc než to.


Historie a vývoj

Ethereum byl poprvé navržen v roce 2013 Vitalikem Buterinem, programátorem šifry a výzkumníkem v Bitcoin komunitě. Vitalik měl pocit, že Bitcoin potřeboval skriptovací jazyk pro vývoj aplikací, takže na počátku roku 2014 na North American Bitcoin Conference v Miami formálně oznámil vývoj nové platformy ve spolupráci s Dr. Gavinem Woodem a Jeffreyem Wilkem.
Rozvoj softwaru pro společnost Ethereum a spuštění nové kryptografické měny a bloků byl masivní záležitostí a vyžadoval velkou investici. Nadace Ethereum Foundation, nezisková organizace, byla k tomuto účelu založena ve Švýcarsku. Poté, od července 2014, společnost Ethereum uspořádala svou úspěšnou ICO (Initial Coin Offering) ve 42denní veřejné předprodejní podobě, aby mohla začít fungovat.
Význam společnosti Ethereum je samotná platforma, protože podniky jsou schopny na ní stavět, a to za použití transakce a smart contract pomocí vlastního šifrovacího systému Ether (ETH). (Více o tomto dále.) V porovnání s prvním kryptoobchodem, Bitcoin, který se zabývá pouze měnovými a finančními obchodními transakcemi, přinesl Ethereum novou půdu. Ethereum používá sedm různých skriptovacích jazyků, včetně široce známého javascriptu, zatímco Bitcoin používá pouze C ++, více specializovaný a méně běžný jazyk. Společnost Ethereum může zpracovávat transakce zhruba desetkrát rychleji než Bitcoin s mnohem menším transakčním poplatkem, což společnosti Ethereum poskytuje transakční výhodu.Ethereum kryptoměna

Ethereum (ETH) se začal obchodovat na burzách v roce 2015 a od počátku roku 2016 měl druhý největší market cap. všech kryptoměn. Ethereum lze zakoupit s americkými dolary nebo jinými fiatovými měnami z bankovního účtu. Coinbase je v současnosti nejoblíbenější směnárna v USA, se kterou obvykle obchodníci začínají. Jedním z důvodů, proč je ETH tak populární, je to, že se používá pro obchodování i se stovkami dalších altcoinů, také nazývaných ERC-20 mince nebo žetony, které byly vyvinuty na platformě Ethereum.
Použití kryptoměn je trochu jako používání pokerových žetonů. Stejně jako peníze lze vyměňovat za pokerové žetony, v tomto případě se vyměňují za mince nebo tokeny, abyste mohli dělat věci jako investovat, obchodovat a podporovat tvorbu nových blockchain technologií.


Ethereum peněženka

ETH a (další kryptoměny) jsou často uloženy v peněžence po nákupu nebo obchodování. Existují dva druhy peněženek. První je měkká peněženka nebo online peněženka. MyEtherWallet.com a Blockchain.info jsou příklady měkké peněženky, která používá heslo známé pouze uživateli a jiné formy zabezpečení, jako například dvoustupňové ověřování. Druhým druhem je pevná peněženka, která je fyzickým zařízením, které se připojí k počítačovému slotu USB a umožňuje vzít všechna hesla a tajné klíče pro odblokování kryptoměny zcela bez internetu. Lidé, kteří mají větší množství kryptoměny, často nakupují tvrdou peněženku, například Ledger Nano S nebo Trezor.


Jak je Ether vytvořen?

Uživatelé nakupují speciální počítačové vybavení, které jim umožňuje usnadňovat transakce společnosti Ethereum. Toto zařízení je nezbytné, protože Ethereum funguje s decentralizovanou sítí, spíše než s centralizovaným serverem (např. Facebook). Každý těžební počítač se nazývá uzel a na celém světě jsou tisíce uzlů. Pokud je transakce prováděna prostřednictvím burzy v blokové řadě, kupující uvede cenu, kterou chtějí zaplatit za určitou minci, a pak musí počkat, dokud blokový blok neodpovídá ceně kupujícího s prodejcem. Transakce probíhají na těžebních zařízeních, které pracují 24 hodin denně / 365 dní v roce. Každá transakce vyžaduje gas(plyn), což je malý transakční poplatek, který platí pro těžaře, zaplacený v ETH. Aktivita těžby také vytváří více Etherea.


Jaká je platforma Ethereum?

Abychom pochopili, co dělá platforma Ethereum a jak funguje, je nutné mít nějaké znalosti o decentralizovaných sítích a technologii bloků.


Decentralizovaná síť a proč existuje

Namísto toho, aby jeden centrální server dělal vše, decentralizované sítě používají komunikaci typu peer-to-peer. Například při odesílání textu Whatsapp jde na příjemce prostřednictvím centrálního serveru Whatsapp, který pak má vaši zprávu navždy. Nicméně decentralizovaná síť je schopna komunikovat a uzavírat dohody v celé síti bez ústředních orgánů.
Problém s centralizovanými sítěmi je, že pokud se něco pokazí nebo se vypne, celá věc se vypne. Ať už je to Facebook, Google, Apple atd., Nemůžeme ji používat, dokud společnost neopraví. Ale v decentralizované síti neexistuje jediný bod selhání. Centralizované sítě jsou stále užitečné pro mnoho funkcí, ale s platformami Ethereum, Bitcoin a dalšími platformami, které existují nebo jsou ve vývoji, nyní existuje decentralizovaná možnost.


Co je Blockchain?

Blockchain je inovace, která má potenciál výrazně měnit, jak jsou měny a všechny druhy obchodů a záznamů uloženy, přenášeny a vyměňovány. Jako technologická inovace se mění svět jako vynález internetu.
Pro základní obrázek blockchainu si myslete na tabulku, která je duplikována tisíckrát v celé síti počítačů, která se okamžitě aktualizuje, protože lidé provádějí transakce. Podobá se službě Dokumenty Google a mnoho lidí jej upravuje současně. Každý blokový obchod je viditelný pro všechny uživatele, zatímco uživatelské identity jsou 100% anonymní a transakce jsou trvalé. Nic nemůže být odstraněno ani skryto, což vytváří vysokou úroveň důvěry.


Platforma Ethereum jako blockchain

Ethereum je platforma nové generace, která umožňuje každému - vývojářům i spotřebitelům - jednoduše využívat decentralizovaných sítí a využívat výhody blockchain technologie.
Pomocí blockchain Ethereum lze peníze přenést globálně během několika vteřin a transakční poplatek je minimální. Při konvenční bance by stejná akce trvala několik dní a náklady by byly značné. Společnost Ethereum dokáže tímto způsobem něco přesunout, například akcie společnosti, přístupová práva, vstupenky a tak dále.


Smart contracts

Ethereum má kódovací jazyk pro inteligentní smlouvy nazvaný Solidity. Je to podobné jako Javascript a je to speciálně navrženo pro contract-writing.
Když uvažujeme o smlouvách, obvykle se zamýšlíme nad komplikovanými právními dokumenty a právníky. Existuje však jiný význam slova "contract", tedy "self-execute" nebo automatické spouštění. Přemýšlejte o automatu, který dělá to, co je dáno, a dělá to automaticky. Je to proto, že do stroje je zapsán jednoduchý kód, že po uložení zadané částky bude vybraná položka uvolněna. Smart contracts fungují podobným způsobem.
Smart contracts využívají blockchain technologii, která funguje jako "tesání do kamene", abych tak řekl. Pokud je něco vytesané do kamene, je to trvalé; nemůžete jej změnit ani vymazat. Pokud se pokusíte, bude to pro všechny jasné. Pravidla platí pro všechny. Stejně jako prodejní automat je jedno, kdo jste, funguje to stejně pro každého. Blockchain řetězec je jedinečnou tvorbou kryptografie a decentralizace, která má vlastnosti trvalosti, transparentnosti a neutrality. Blokový řetězec tak umožňuje vysokou úroveň důvěry.


Jaká je budoucnost společnosti Ethereum?

V současné době je společnost Ethereum po Bitcoinu druhá kryptoobchodní měna na světě. Jako alternativní typ měny může Bitcoin představovat hrozbu pro bankovní odvětví. Ethereum se naopak projevuje jiným způsobem a pravděpodobně se tomuto riziku vyhne.
Třicet velkých společností a bank, včetně společností J.P. Morgan a Microsoft, vytvořilo společnost Enterprise Ethereum Alliance za účelem rozvoje podnikových technologií, které jsou kompatibilní s platformou Ethereum. Tato úroveň podpory pro Ethereum představuje jasnou budoucnost.

Copyright © Seznam-kryptomen.cz 2018, všechna práva vyhrazena Tvorba www stránek maArt design