seznam-kryptomen.cz  >  Kryptoměny  >  E  >  Ethereum Classic(ETC)

Ethereum Classic(ETC)

Ethereum Classic (ETC)

Je distribuovaná open-source a blockchain platforma, která pracuje na předpokladu smart contracts. Ethereum Classic (ETC) není nová kryptoměna, nýbrž se jedná o rozdělení již existující kryptoměny Ethereum (ETH).
Ethereum Classic má stejné funkce jako Ethereum. Stále nabízí možnost vytvářet a zavádět smart contracts a decentralizované aplikace. Má také stejný průměrný block time, se stejnou velikostí a odměnou.
Nicméně, je tu něco víc než základní definice Ethereum Classic. Jedná se o kryptoměnu, která vyvolala hodně vln, když byla vystavena jednomu z největších hacků v historii kryptoměn.

The Dao hack

Není to tak dávno, kdy Ethereum Classic a Ethereum měly stejnou historii transakcí. Bylo to před blokem 1,920,000 kdy se něco stalo Ethereum´s DAO, jinak známým jako the Decentralized Autonomous Organization.
DAO byl decentralizovaný investiční fond vytvořený investory, který pomohl podpořit dApps a rozvoj společnosti Ethereum. Stručně řečeno, DAO dovolil komukoli, aby (to pitch)nadhodil své ETH. Prostředky by byly použity bezpečně pro projekty, které by byly ku prospěchu zájmu všech zainteresovaných stran. Na svém vrcholu měl DAO 11 000 uživatelů a kolektivní fond měl hodnotu přes 150 milionů dolarů.
A pak se 17. Června 2016 podařilo hackerovi ukradnout přibližně 30% všech aktiv DAO (téměř 14% všech fondů společnosti Ethereum), což bylo zhruba 50 milionů dolarů.
Vitalik Buterin a zbytek týmu Ethereum se shromáždili, aby se rozhodli, jaký je nejlepší postup. Po dlouhé debatě se tým rozhodl, že nejlepší postup je hard fork. Celá myšlenka hard fork měla udělat z heckerova řetězce bezcenný, zatímco zbytek komunity by se stěhoval do nového řetězce. V podstatě by to vzalo peníze od útočníka a vrátilo je zpět obětem. Proto se těžební uzly hard forks rozvinuly do nové verze blockchain a uzly, které pokračovaly v těžbě na původním řetězci, rychle upadly do menšiny. Uživatelé, kteří nepodporovali hard fork, dodržovali původní sekci smluvních podmínek DAO, která uvádí, že "kód je zákon". V podstatě byla myšlenka hard fork pro některé uživatele zcela neetická. Koneckonců, vše, co se děje na blockchain, je neměnné (nebo by mělo být) bez ohledu na výsledek.
Tak vzniklo Ethereum Classic. Ethereum Classic je blockchain, který zůstává věrný filozofii neměnnosti.

Jak funguje Ethereum Classic

Stejně jako v případě Ethereum, které má Ether, je oficiální token Classic Ether. Classic Ether se používá k placení za produkty a služby, i za zaplacení transakčních poplatků. Původní cíl a vizi Ethereum lze nalézt v Ethereum Classic. Navzdory všem nevýhodám platformy (tj. nedostatečný přístup k novým aktualizacím ETH), je to stále platforma, na níž mohou být vyvinuty decentralizované aplikace. Databáze aplikací a transakce jsou uloženy na všech uzlech platformy.

Použití Ethereum Classic

Blockchain ETC můžete nejvíce využít tím, že na zařízení nainstalujete peněženku kompatibilní s technologií Ethereum Classic. Peněženky, které mají přístup k bloku ETC, mají zpravidla přístup k bloku ETH. Některé z nejlepších hardwarových peněženek pro ukládání ETC jsou Mist Ethereum Wallet, Ledger Nano S, Trezor a Jaxx (který také přichází s podporou pro mobil a web). Coinomi a Trust jsou jedny z nejlepších mobilních peněženek a ClassicEtherWallet je jednou z vašich nejlepších možností, pokud jde o webové peněženky, které podporují ETC.
Hlavní věc, kterou je třeba mít na paměti při přenosu ETC, je věnování velké pozornosti adresám veřejných klíčů obvykle spojeným s transakcemi. Například pokud chcete někomu odeslat ETC, ujistěte se, že máte správnou adresu peněženky příjemce. Adresa veřejného klíče může být řetězec čísel a písmen nebo kód QR, který lze pomocí vašeho telefonu skenovat.

Těžba

Stejně jako jeho protějšek, je ETC založen na algoritmu Dagger-Hashimoto, což znamená, že těžbu ETC lze provést pomocí GPU AMD a Nvidia. Síťová obtížnost je pravděpodobně nejdůležitější otázkou, pokud jde o těžbu, neboť představuje složitost úkolu, který musí těžaři podstoupit, aby vytvořili blok. Tato síťová obtížnost se mění vždy, když se blockchain sám reguluje. V době tohoto zápisu je síť ETC někde kolem 160,936 T značky a bloková odměna je 4 ETC plus poplatky.
Situace na trhu a investice
Pokud chcete investovat do Ethereum Classic, stačí si koupit a držet nějaké Classic Ether. Zdá se, že Ethereum Classic přitahuje stále více investorů a vývojářů, kteří v síti vybudují nové decentralizované aplikace, čímž vnáší větší důvěru v tuto síť. To může nakonec vést k velmi silnému nárůstu hodnoty této mince.Co se týče budoucnosti, nikdo nemůže přesně předpovědět, co se stane s Ethereum Classic. Jedna věc je ovšem jistá: bude zajímavé vidět, jak se Ethereum Classic bude vyvíjet bez toho, aby za ním byla vizionářská mysl Vitalika Buterina.

Copyright © Seznam-kryptomen.cz 2018, všechna práva vyhrazena Tvorba www stránek maArt design