seznam-kryptomen.cz  >  Kryptoměny  >  E  >  EOS(EOS)

EOS(EOS)


EOS

EOS je blockchain platforma pro vývoj decentralizovaných aplikací (dapps), podobně jako funkce Ethereum. Zjednodušuje vývoj dapp tím, že poskytuje soubor služeb a funkcí, které dapps dokáže využít.

Myšlenkou EOS je shromáždit ty nejlepší funkce a přísliby různých smart contracts technologií (např. zabezpečení Bitcoin, výpočetní podpora Ethereum) v jedné jednoduché, masově rozšiřitelné platformě dapp pro každodenní uživatele, která posiluje nadcházející blockchain ekonomiku.

Jak EOS funguje

Vize EOS je vybudovat blockchain dapp platformu, která dokáže spolehlivě a plynule měnit až tisíce transakcí za sekundu, a přitom poskytuje vývojářům aplikací, podnikatelům a uživatelům dostupnou zkušenost. Cílem je poskytnout úplný operařní systém pro decentralizované aplikace zaměřené na web poskytováním služeb, jako je autentizace uživatelů, úložiště cloud a server hosting.

Ověřování

EOS je hotová platforma pro aplikace, která umožňuje vývojářům využít plnohodnotný autentizační systém. Uživatelské účty, doplněné různými úrovněmi oprávnění a vlastními místně zabezpečenými uživatelskými daty, jsou součástí sítě. Můžete také sdílet přístup k databázím mezi účty a ukládat uživatelská data na místním počítači mimo blockchain. Obnova odcizených účtu je také zapracována do systému s různými způsoby prokazování totožnosti a obnovením přístupu k ohroženým účtům.

Udržení v Cloud

Server hosting a cloud storage jsou součástí EOS, což znamená, že vývojáři aplikací mohou vytvářet a nasazovat aplikace a webové rozhraní s hostingem, cloud storage a stahováním šířky pásma, které poskytuje systém. Toto otevírá vývojářům přinést své myšlenky do reality bez požadavků na zajištění úložišť a šířky pásma. Jako vývojář máte přístup k analýze využití pro úložiště a šířku pásma přímo z EOS a máte možnost nastavit limity pro konkrétní aplikace na libovolné úrovně, které si vyberete. Tyto služby jsou hrazeny ziskem z EOS tokenů.

Navyšování

Nejběžnější blockchain (Bitcoin a Ethereum) používají "consensus over state", což znamená, že v každém okamžiku mohou všechny počítače v síti ověřit aktuální stav celé blockchain, aby se předešlo podvodům a potvrdily se transakce. V těchto případech je blockchain grafu stavu systému a když je každý nový blok přidán do blockchain, uzly v síti převezmou každou transakci z bloku a aktualizují stav každé adresy přidružené k těmto transakcím.
Při použití konsensu se soustředí na transakce (nebo na jednoduché zprávy) na rozdíl od stavu. Namísto ověření stavu sítě v daném okamžiku, uzly ověřují sérii událostí, které se dosud objevily, aby sledovaly stav sítě. Výsledkem je systém, který trvá déle, než se úplně znovu potvrdí historie transakcí. Po restartování, ale může zvládnout mnohem vyšší propustnost transakcí při běhu. Zjednodušeně to znamená, že síť může na jednom stroji měnit až jeden milión zpráv nebo transakcí za sekundu z brány, s teoreticky nekonečným měřítkem paralelně mezi více stroji.

Zdarma k použití

Aplikce postavená na platformě EOS nevyžadují, aby koncoví uživatelé odesílali zprávy a prováděli úkoly na blockchain. To je ponecháno jednotlivým vývojařům aplikací, aby zajistili, jak budou placeny poplatky (které jsou extrémně nízké), což znamená, že společnosti mohou sovobně přijít s vlastními strategiemi zpeněžení a nabízet svým uživatelům služby zdarma nebo ne.

Funkce

Systém EOS poskytuje model řízení založený na producentech bloků, kteří mohou hlasovat o tom, které transakce jsou potvrzeny, zda je aplikace spuštěná správně a na změnách zdrojového kódu jednotlivých aplikací i samostatného systému. To znamená, že komunita může demokratickým a bezpečným způsobem aktivně provádět upgrad, downgrade a opravu chyb v systému.

Žádné chyby

Systém EOS snižuje latenci a maximalizuje výkon tím, že strukturuje každý blok (vyráběný každé 3 sekundy a testován na 0,5 sekundě) ještě jemněji do "cyklů", které se provádějí postupně. Cykly jsou strukturovány do "vláken", které probíhají paralelně během cyklů. To umožňuje zasílání a reakci zpráv a transakcí v rámci jednotlivých bloků a mezi bloky, čímž se teoretický spodní limit nastaví na dobu odezvy na prostou dobu přenosu zprávy přes síť.

Plán, tým, komunita

Projekt EOS vyvíjí společnost s názvem Block.one, vedená Danem Larimerem (spoluzakladatelem společnosti Bitshares a Steemit) a Brendanem Bloomerem. Oba poskytují některé zkušenosti z krypto světa a veřejně se podílejí na podpoře technologie jako celku kromě svých vlastních projektů.

EOS Dawn 1.0 byl vydán 14.září 2017, vydání Dawn 2.0 přineslo sledování zdrojů a komunikaci mezi bloky dne 4. prosince 2017 a vydání Dawn 3.0 (oficiální zahájení projektu) se uskutečnilo v dubnu 2018.

Komunita EOS je živá, globální, s velkou láskou jak od investorů, tak ze strany přispěvatelů.

Prodej Tokenů

Prodej tokenu EOS byl jedinečný. Probíhal po celý rok od 26. června 2017 s 350 distribučními obdobími. Na konci každého období byl celkový počet tokenů EOS určených pro toto období rozdělen přispěvatelům na základě částky ETH (Ethereum), kterou přišpěli, vydělený celkovou částkou příspěvku.
Během této doby byly tokeny EOS uvedeny na většině hlavních burz. Proto byla cena určována hlavně trhem. Tím byl prodej otevřen pro každého, kdo se o to zajímal a měl dostatek času na to, aby sledoval vývoj a pokrok týmu EOS. Výsledkem byl jeden z nejvyšších financovaných prodejů tokenů a znamenal růst tokenů v mezidobí.
Samotný token EOS nevykonává žádnou funkci. Je užitečný pouze v tom, že vývojáři, kteří vyvíjejí aplikace na platformě EOS, jsou povinni používat tokeny EOS k vygenerování specifických tokenů aplikace. A přijetí každé aplikace na platformě je podmíněno hlasováním držitelů EOS tokenů.

Závěr

EOS je kontroverzním projektem v dapp s osvědčeným týmem, vznešeným pohledem, ale dosud spornou realizací. Rozpočet 4miliardy dolarů by měl být víc než dost, aby projekt splnil všechno, co je zapotřebí. Příštích pár let bude mít zásadní význam pro platformu a její umístění na trhu.

Copyright © Seznam-kryptomen.cz 2018, všechna práva vyhrazena Tvorba www stránek maArt design