seznam-kryptomen.cz  >  Kryptoměny  >  C  >  Cardano(ADA)

Cardano(ADA)

Cardano (ADA)

Cardano je inteligentní kontraktní platforma, podobná Ethereum, se zaměřením na bezpečnost prostřednictvím vrstvené architektury. Je to první blockchain projekt, který je vytvořen z vědecké filozofie a vybudován na peer-reviewed akademickém výzkumu. Tým se pokouší nalézt střední cestu, která vyvažuje potřebu regulace se zásadami soukromí a decentralizace v jádru blockchain technologie.

Platforma používá programovací jazyk Haskell, který má vysokou odolnost proti chybám. Vzhledem k poměrně neznámé budoucnosti a složitosti blockchain systémů je důležité zabudovat do projektů flexibilitu, což tento programovací jazyk dovoluje.

Narozdíl od některých jiných kryptoměn, cílem týmu Cardano není přepracování celého finančního systému. Jejich cílem je využívání blockchain technologie, která přivádí bankovní systémy do míst, kde byly předtím příliš drahé k realizaci.

Jak Cardano pracuje

Cardano se vyvíjí ve dvou vrstvách, které oddělují účetní knihy, z důvodu přemístění hodnot z jednoho účtu na druhý. Toto oddělení umožňuje, aby smart contracts, které jsou na platformě, byly flexibilnější. Firmy mohou využít této separace k přízpůsobení návrhu, soukromí a provádění jednotlivých smluv tak, aby lépe odpovídaly jejich specifickým případům použití.

Cardano Settlement Layer (CSL)

CSL působí jako bilance a je první vrstvou platformy. Vytvořena jako zlepšení pro Bitcoin, kdy je tato vrstva kryptoměnou stavěná z whitepaper (bílého papíru?) "Oroboros: A Provably Secure Proof of Stake Blockchain Protocol” od Aggelos Kiayais. CSL využívá konsensuální algoritmus proof-of-stake k vytvoření nových bloků a potvrzení transakcí.

Plán pro CSL je následující:

Dvě sady skriptovacích jazyků, Jedna sada pro přesunutí hodnoty, Jedna sada pro zvýšení podpory ochrany proti překryvu, sidechains k odkazu na jíné účetní knihy, více typů podpisů včetně kvantově odolných podpisů, několik aktiv vydaných uživatelem, škálovatelnost ve které se zvyšují možnosti sytému, když se k němu připojuje více uživatlů

Cardano Computation Layer (CCL)

CCL je druhá vrstva platformy Cardano a obsahuje informace o tom, proč se transakce vyskytují. Vzhledem k tomu, že výpočetní vrstva je oddělena od CSL, mohou různí uživatelé CCL při hodnocení transakcí vytvářet různá pravidla. Například by se mohla vytvořit účetní kniha, která vynechá všechny transakce, které neobsahují AML/KYC data - což se stává důležitějším, jelikož regulace blockchain se stále zvyšuje.
Tým Cardano vytváří nový programovací jazyk, který používá k vývoji smart contracts na CCL - Plutus. CCL podporuje také Solidarity, jazyk za smart contracts Ethereum, pro aplikace s nízkou jistotou na platformě. K výpomoci vývojářům Cardano také zahrnuje referenční knihovnu kódu Plutus, která je k dispozi pro projekty dApp. Kromě toho tým vytváří soubor nástrojů pro ověření kódu a zlepšení zabezpečení kódu.

KMZ Sidechains

Cardano bude podporovat sidechains založeny na novém protokolu Kiayias, Miller a Zindros (KMZ) zahrnující důkazy o práci. Protokol sidechain KMZ umožňuje bezpečně přesunout finanční prostředky z CSL do libovolné CCL nebo libovolného blockchain, který také používá protokol. Účetní knihy s určitými regulačními požadavky budou schopny komunikovat s CSL aniž by museli data, která musí zůstat soukromá, sdílet pomocí sidechain KMZ.

Deadalus wallet

Deadalus je open-source peněženka vytvořená týmem Cardano. Přestože je tato peněženka úzce propojena s Cardano, tým plánuje výrazně rozšířit funkcionalitu. Deadalus bude nakonec peněženka, kde si můžete volně směňovat mezi podporovanými měnami. Peněženka začne rozšiřovat podporu pomocí Bitcoin a Ethereum Classic. Bude také obsahovat obchod s aplikacemi obsahující aplikace vytvořené komunitou Daedalus. Daedalus je k dispozici na webu, iOS a Android.

Ouroboros Proof-of-Stake

Namísto algoritmu Proof-of-Work (PoW) používá Cardano algoritmus Ouroboros Proof-of-Stake (PoS) k dosažení konsensu o stavu účetní knihy. V tomto protokolu se generují nové bloky v blockchain a ověřují transakce. Každý kdo je držitelem mince Cardano ADA, se může stát vůdcem slotu. Když algoritmus "Follow the Satoshi" vybere minci, které jste držitelem, můžete se stát vedoucím slotu a publikovat nové bloky do sítě. Váš uzel automaticky provede tento proces, takže se nemusíte obávat ručního ověření každé transakce.
V současné době je v oběhu téměř 26 miliard mincí ADA a tým Cardano stanovil, že se vytvoří maximálně 45 miliard.

Poplatky

Poplatky za převod ADA se liší a jsou určeny podle následující rovnice:
poplatek za převod = a + b * velikost.
a = konstanta v současné době rovná 0,155381 ADA
b = konstantně v současné době rovnající se 0.000043946 ADA / bajt
size = velikost transakce v bajtech
To znamená, že minimální poplatek za transakci, který zaplatíte, bude 0,155381 ADA a zvýší se o 0.000043946 ADA s každým zvýšením počtu transakcí o jeden bajt.Transakční poplatky za každou epochu jsou shromažďovány ve fondu a rozděleny mezi odpovídající slot.

Organizace spolupracující na vývoji Cardano:

  • Cardano Foundation
  • Input Output Hong Kong (IOHK)
  • Emurgo

Charles Hoskinson, je generálním ředitelem společnosti IOHK. Předtím byl generálním ředitelem Ethereum a aktivně spolupracuje s Cardano.

Smart contract platforma Cardano soutěží s podobnými kryptografickými projekty - nejvíce s Ethereum. Společnost Cardano také konkuruje několika novějším projektům, zaměřeným na rozvoj smart contracts, jako sjou EOS, Lisk, NEO a NEM.
Tým se pokouší oddělit tím, že se zaměří na škálovatelnost prostřednictvím peer-reviewed výzkumu a vysoce bezpečných postupů kódování.
Společnost Cardano měla od září 2015 do ledna 2017 zdlouhavou ICO a v říjnu začala obchodovat na otevřeném trhu s ADA token.


Kde uchovávat ADA

Abyste mohli dostávat odměnu, budete pravděpodobně muset ADA uložit v peněžence mimo burzu. Právě teď je pouze jedna peněženka, kde můžete uložit ADA - oficiální peněženka Daedalus.

Copyright © Seznam-kryptomen.cz 2018, všechna práva vyhrazena Tvorba www stránek maArt design