seznam-kryptomen.cz  >  Kryptoměny  >  B  >  Bitcoin a jeho kurz

Bitcoin a jeho kurz


Co je vlastně Bitcoin a jak funguje

Bitcoin je nazýván virtuální nebo digitální měnou. Existuje totiž pouze v elektronické podobě na internetu, fyzickou podobu nemá. Byl vytvořen v roce 2008 někým, jehož pseudonym je Satoshi Nakamoto. Víc se o jeho tvůrci nebo tvůrcích dodnes neví. Samozřejmě existuje celá řada spekulací, ale žádná z nich se zatím nepotvrdila. Byl vytvořen takovým způsobem, aby jej nešlo padělat, ničit ani jinak devalvovat. Celkový objem této měny je předem daný bez možnosti změny.


Kým nebo čím je určován kurz Bitcoinu

Kurz Bitcoinu neovlivňuje žádná konkrétní společnost. Určují ho lidé a instituce, které spolu navzájem obchodují. Tyto obchody se odehrávají na kryptoburzách, jež jsou otevřené. Samotná burza zde zastává pouze roli zprostředkovatele. Kurz Bitcoinu se tak neustále mění. Často jsou tyto proměny velmi dramatické a odehrávají se v řádech vteřin. Aktuální cena Bitcoinu se tak stanovuje podle posledního obchodu, který byl uzavřen.

To jak je hodnota této kryptoměny proměnlivá si lze velmi dobře představit prostřednictvím konkrétních čísel. V prosinci 2017 se kurz pohyboval na 20 tisících USD, za tři měsíce nato už byl méně než 10 tisíc USD.

Přece jen má však ještě něco podstatný vliv na vývoj jeho kurzu. A to dost možná ten klíčový. Je to působení nejrůznějších zpráv, které dnes lze velmi jednoduše šířit pomocí médií. Zprávy poté manipulují cenami. Pokud šíří strach a nejistotu, jde kurz Bitcoinu dolů. Jestliže zvěstují pozitivní informace o něm, kurz logicky stoupá.

Kde koupit Bitcoin

Bitcoin je nejprve třeba vytěžit

Každý Bitcoin je třeba vytěžit. Samotná těžba je velmi náročná. Neobejdete se bez dostatku času a elektrické energie. Velmi zjednodušeně řečeno je k vytěžení nutné vyřešit komplikovanou matematickou úlohu za pomoci výpočetní techniky. Software dokola zkouší všechny možné kombinace, dokud nenajde řešení. Těžař, kterému se to podaří jako prvnímu, si tak vydělá své Bitcoiny. Ty však vždy nejprve podléhají schválení všech členů Bitcoin sítě, čímž je nemožné je padělat. Podle předpokladu, který je dán jejich celkovým množstvím stanoveným na počátku jejich vzniku (21 milionů), budou všechny Bitcoiny zcela vytěženy přibližně kolem roku 2030.


Bitcoin nemusíte těžit, můžete ho koupit

Nakupovat ho můžete hned několika způsoby. Na burzách, které obchodují s kryptoměnami. Nebo v internetových směnárnách a to jak českých tak i zahraničních, případně v tzv. Bitcoin bankomatu. Bohužel, díky finanční náročnosti se aktuálně moc nevyplatí těžit. Náklady na vytěžení nějaké části BTC jsou vyšší, než-li případný zisk

asdasdas
Copyright © Seznam-kryptomen.cz 2018, všechna práva vyhrazena Tvorba www stránek maArt design